مقالات

روش های پاک کردن چسب 123 از روی پوست دست و بدن

پاک کردن چسب 123 از روی پوست

مطمئنا برای همه ما پیش آمده است که بعد از استفاده از چسب 123، مقداری از چسب روی پوست دست یا بدن مان باقی بماند و نتوانیم به راحتی از شر آن خلاص شویم. ما در این مقاله از جهان چسب این جا هستیم تا به شما راه حل‌های ساده و کارآمدی را برای پاک کردن چسب 123 از روی پوست دست و بدن با شما در میان بگذاریم.

قبل از این که به این روش‌ها بپردازیم، باید بگوییم تا جایی که‌ می‌توانید باقی مانده چسبی که هنوز خشک نشده است را از سطح پوست جدا کنید. مابقی را بگذارید تا خشک شود و سپس با ناخن بکنید اما اگر این موضوع جواب نداد از روش‌های زیر استفاده کنید.

  1. آب گرم و صابون

مقداری آب گرم را در یک ظرف بریزید و 1 قاشق غذاخوری پودر صابون را به آن اضافه کنید. سپس آن قسمت از پوست دست را که چسب گرفته به مدت 30 الی 60 ثانیه در آن قرار دهید. حتی‌ می‌توانید قبل از پودر صابون، یک محلول اسیدی مانند آبلمیو را به ترکیب اضافه کنید. در نهایت به آرامی چسب را از پوست جدا کنید.

  1. استون برای پاک کردن چسب 123

کافی است مقداری استون را روی محل مورد نظر بریزید تا نرم شود. در نهایت دست یا پوست بدن‌تان را با آب و صابون بشویید. بهتر است برای استفاده از استون از پنبه یا دستمال استفاده نکنید که منجر به حساسیت پوست‌ می‌شود. استون‌ می‌تواند سیانواکریت که ماده اصلی چسب قطره‌ای 123 است را حل کند.

  1. پاک کردن چسب 123 به وسلیه کره
کاربردهای چسب آکواریوم
مشاهده

مقدار کره را بردارید و روی پوستی که چسب گرفته بزنید و تا کاملا به آن آغشته شود. این کار را تا زمانی انجام دهید که چسب از پوست جدا شود. حتی‌ می‌توانید از روغن زیتون نیز استفاده کنید.

  1. مایع لباسشویی برای پاک کردن چسب یک، دو، سه

1 لیولن آب داغ را با ¼ لیوان مایع لباسشویی ترکیب کنید، سپس محلی از پوست که چسب گرفته است را در آن قرار دهید. بهتر است سعی کنید از کناره‌ها چسب را از پوست جدا کنید. انقدر این کار را انجام دهید تا تمام چسب پاک شود.

  1. نمک برای از بین بردن چسب 123 از روی پوست

دو قاشق غذاخوری نمک را روی پوست آغشته به چسب بریزید. حالا مقداری آب به آن اضافه کنید. 30 تا 30 ثانیه صبر کنید و در این حین پوست را ماساژ دهید. در نهایت پوست‌تان را آبکشی کنید. سایندگی نمک‌ می‌تواند چسب قطره‌ای یک دو سه را از روی پوست پاک کند.

  1. وازلین

بعد از این که محل چسب خورده را با آب و صابون شستید، از وازلین استفاده کنید و به مدت یک دقیقه، وازلین را روی پوست ماساژ دهید. اگر چسب از بین نرفت، 1 دقیقه نیز این کار را ادامه دهید.

  1. خمیر دندان برای از بین بردن چسب 123 از روی دست

مقداری از خمیر دندان را روی پوست چسب خورده ماساژ دهید.‌ می‌توانید کار را با اسفنج، مسواک یا پارچه اندکی زبر به مدت چند دقیقه انجام دهید. خمیر دندان مواد ساینده دارد که موجب کنده شدن چسب از روی پوست‌ می‌شود.

انواع رنگ دیوار ساختمان
مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *