مقالات

آب‌بندی سقف بدون تخریب

آب‌بندی سقف بدون تخریب

پشت‌بام قسمتی از ساختمان است که به طور مداوم در معرض آب باران، تغییرات دمای هوا، نور خورشید و غیره قرار دارد، بنابراین برای جلوگیری از نفوذ آب به ساختارهای زیرین ساختمان و صدمات و آسیب‌های ناشی از آن، باید سقف یا پشت‌بام را ایزولاسیون و یا عایق‌کاری کرد. از جمله رایج‌ترین عایق‌های سقف یا پشت‌بام می‌توان به قیرگونی، ایزوگام، لایه‌های پلیمری از جنس اپوکسی و پلی‌اورتان یا عایق‌های بر پایه آب (عایق سفید پشت‌بام ) اشاره کرد. امروز می‌خواهیم شما را با آب‌بندی سقف بدون تخریب به وسیله مواد نانو آشنا کنیم که می‌توانید بدون دردسر پشت‌بام خود را در برابر عوامل جوی تقویت کنید.

عملیات آب‌بندی سقف بدون تخریب

ابتدا باید محل اصلی نفوذ آب که موجب نم شده است، تشخیص داده شود و سپس با تجهیزات مناسب ترمیم شود. بسیار اهمیت دارد تا بخش‌های مهمی هم چون حاشیه پشت‌بام، جان پناه، داکت‌ها، کانال‌های کولر و غیره بررسی شود و در صورت بروز مشکل به ترمیم آن نواحی پرداخت.

در مرحله بعدی می‌بایست کیفیت سطح بتنی و سیمانی پشت‌بام  مشخص شود، چرا که اگر این سطح بتنی و سیمانی از استحکام بالایی برخوردار نباشد، در عملکرد صحیح هر نوع عایق‌بندی سقف تاثیر می‌گذارد.

به این نکات هنگام اجرای عملیات آب‌بندی پشت‌بام بدون تخریب توجه کنید:

  1. باید مطمئن شوید که نشتی و نم‌گرفتگی به شکستگی و گرفتگی لوله‌های آب سرد و گرم یا لوله‌های فاضلاب مربوط نیست.
  2. مطمئن شوید که دلیل اصلی نشتی به لوله‌های باز مانند کانال هوا، کانال کولر، دودکش‌ها و غیره مربوط نیست.
بهترین نوع رنگ برای نقاشی ساختمان
مشاهده

 

حتما بخوانید : نمایندگی چسب هنکل

 

کاربرد و مزایای آب‌بندی سقف بدون تخریب

فرقی ندارد که می‌خواهید پشت‌بام، سقف شیروانی، ویلا، سطح تراس و غیره را بدون تخریب آب‌بندی  کنید، در هر صورت مواد نانویی وجود دارد که این کار را برایتان ساده می‌کنند.

این مواد نانو قدرت جذب بسیار بالایی دارند و خیلی سریع در تمامی درزها نفوذ می‌کنند و این اطمینان را به شما می‌دهند که ناحیه مورد نظرتان 100 درصد آب‌بندی شده است. این مواد نانو یک لایه محافظتی به پشت‌بام و سقف شما اضافه می‌کنند و موجب می‌شوند ماندگاری ساختمان شما افزایش پیدا کند.

از دیگر ویژگی‌های این مواد نانو باید به ضدحریق بودن آن‌ها اشاره کرد. در واقع در هنگام آتش‌سوزی، این مواد نانو خاصیت اطفاء دارند و موجب گسترده شدن شعله‌های آتش نمی‌شوند که نقش مهمی در کاهش خسارت‌های احتمالی برای جان و مال شما عزیزان دارد.

شما هم چنین با ساده‌ترین تجهیزات نظافتی و محصولات شوینده، می‌توانید گرد و غبار و کثیف‌های سطحی این لایه محافظتی را پاک کنید.

تفاوت میان مواد نانو با سایر عایق بندی پشت‌بام

مطمئنا نام ایزوگام به عنوان رایج‌ترین عایق‌بندی یا آب‌بندی پشت‌بام به گوش‌تان خورده است، اما چیزی که موجب تفاوت چشمگیر میان مواد نانو با سایر عایق‌بندی‌ها می‌شود این است که در اثر تغییرات دمای محیط اطراف دچار انقباض و ترک خوردگی نمی‌شود، چیزی که در ارتباط با قیر و ایزوگام به هیچ وجه دور از انتظار نیست. این مواد نانو می‌توانند تا دمای 72 درجه زیر صفر و 120 درجه بالای صفر را تحمل کنند.

بهترین ملات برای بندکشی کدام است؟
مشاهده

جدا از این در پروسه نصب ایزوگام، گازهای سمی تولید می‌شود که برای سلامت انسان بسیار خطرناک است، اما مواد نانو هیچ رنگ و بویی ندارند و نه سلامتی شما را به خطر می‌اندازند و نه برای محیط زیست مضر هستند.

از همه مهمتر ماندگاری مواد نانو بسیار بالا است و هزینه‌های‌تان را کاهش می‌دهند. همچنین با استفاده از این مواد نانو می‌توانید از آب‌بندی کامل و دقیق سقف خود مطمئن شوید، در حالی که این مورد درباره نصب ایزوگام صدق نمی کند و ممکن است در برخی بخش‌ها آب‌بندی 100% صورت نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *